ŠKD

Školský klub detí

V popoludňajších hodinách zabezpečujeme mimoškolskú činnosť v štyroch oddeleniach školského klubu. Prevádzka je  od 11,45 hod do 16,00 hod. Mesačný poplatok  je 5 €,  stravovanie majú žiaci zabezpečené v školskej jedálni.  Školský klub môžu navštevovať všetci žiaci bez obmedzenia veku s prihliadnutím na špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby žiaka.

Počas pobytu žiakov v školskom klube sú činnosti organizované tak, aby sa striedali činnosti odpočinkové, záujmové a rekreačné. Pri uvedených činnostiach dodržiavame hygienicko-zdravotné zásady, rozvíjame a uspokojujeme záujmy detí, ich osobnostné vlastnosti (samostatnosť, tvorivosť, fantáziu, toleranciu, tímovú spoluprácu). Rozvíjame sociálne kompetencie žiakov .

Tematické oblasti výchovy:

• vzdelávacia – rozvíja samostatnosť žiaka pri príprave na vyučovanie, efektívne spôsoby učenia sa, uplatňovanie získaných zručností, vedomostí v praktickom živote;
  • spoločensko-vedná – žiaci sa učia navzájom si pomáhať, byť tolerantným, vyjadriť svoj názor, spoznávajú okolie školy mesto, ľudové zvyky, tradície;
  • pracovno-technická – získavajú a zdokonaľujú sebaobslužné návyky, rozvoj manuálnych a technických zručností, tvorivosť, aktivitu, učia sa navzájom spolupracovať;
  • prírodno-environmentálna – pozorujú prírodu, spoznávajú faunu, flóru v okolí školy, zoznamujú sa so zdravým životným štýlom, učíme ich myslieť ekologicky;
  • esteticko-výchovná – učia sa objavovať krásuv bežnom živote, dbať na estetiku prostredia;
  • telesná, zdravotná, športová – rozvíjame športové schopnosti žiakov pozitívnou motiváciou, povzbudzovaním, vedieme ich k prekonávaniu prekážok, dodržiavaním bezpečnostných a hygienických návakov;

Prostredie v školskom klube je esteticky upravené, dotvárané vlastnými výrobkami detí. V školskom klube detí je k dispozícii množstvo hier, hračiek, kníh, skladačiek, výtvarného, kreatívneho  materiálu. Pri výchovnom pôsobení využívame terapeutické miestnosti , ktorými disponuje škola: logopedická miestnosť, interaktívna tabuľa, počítačové učebne, telocvičňa, knižnica s X Boxom, detské ihriská, arborétum, miestnosť Jasmínka, kde uplatňujeme metódu Snoezelen.

Vychovávateľky  pripravujú pre deti pestrý výchovný program, vytvárajú pre deti bezpečné prostredie, za priaznivého počasia trávia s deťmi časť každého popoludnia na čerstvom vzduchu  pri pohybových aktivitách. Spolupracujú s triednymi učiteľmi a rodičmi.