Odborné učebne

Výtvarná učebňa – vyučuje sa v nej výtvarná výchova, súčasťou je i keramická pec na vypaľovanie keramických výrobkov, ktoré  žiaci vyrábajú na hodinách výtvarnej výchovy, na krúžku.

Počítačové učebne – využívajú sa na vyučovanie IFV, v jednotlivých predmetoch, popoludní slúžia na krúžkovú činnosť. Tieto učebne využívajú aj pedagogickí zamestnanci. V jednej je nainštalovaná interaktívna tabuľa. Ďalšie dve tabule  sú k dispozícii deťom zo ŠMŠ a z I. stupňa a deťom v ŠKD a na internáte.

Žiacka knižnica – je využívaná na vyučovanie literárnej výchovy, zdokonaľovanie čitateľskej gramotnosti žiakov. Máme v nej i X Box, takže žiaci využívajú  tento prvok na rozvíjanie telesnej zdatnosti, presnosti, pozornosti, vytrvalosti, relaxácie.

Logopedická učebňa – uskutočňuje sa v nej individuálne vyučovanie logopedickej intervencie, je vybavená logopedickým zrkadlom, počítačom, obrazovými materiálmi.

Učebňa na rozvíjanie grafomotorických zručností – je vybavená pomôckami na rozvíjanie hrubej a jemnej motoriky rúk, tabuľou na modelovanie grafém, metodickým materiálom  prípravných cvičení k nácviku písania.

Učebňa biológie a geografie – vyučujú sa v nej uvedené predmety, je dobre vybavená pomôckami, obrazovým materiálom, nástenkami.

Učebňa hudobnej výchovy – využíva sa na hodiny hudobnej výchovy, krúžok muzikoterapie, k dipozícii majú keyboard, Orffowe nástroje, CD, DVD.

Školská kuchynka – žiaci sa v nej učia pripravovať jednoduché jedlá na hodinách pracovného vyučovania, popoludní na krúžkovej činnosti .

Žiacka krajčírska dielňa – slúži na vyučovanie špecifickej prípravy dievčat, sú v nej šijacie stroje, všetky šijacie potreby, dostatok materiálu k rozvíjaniu pracovných zručností v uvedenej oblasti.

Žiacke dielne – chlapci v nich získavajú pracovné zručnosti a návyky. Sú dostatočne vybavené pracovným náradím a materiálom na jednotlivé pracovné činnosti.

Relaxačná učebňa – slúži vo vyučovacom procese i pre žiakov s kombinovaným postihnutím na relaxačné cvičenia a rozvíjanie motoriky.

Telocvičňa, ihriská, posilňovňa – využívajú ich žiaci na telesnej výchove, popoludní deti ubytované na internáte, v ŠKD a tiež žiaci navštevujúci športový krúžok.

Snoezelen -  je multifunkčná metóda, ktorá sa realizuje v obzvlášť príjemnom a upravenom prostredí pomocou svetelných a zvukových prvkov, vôní a hudby, pričom jej cieľom je vyvolanie zmyslových pocitov (biela miestnosť Jasmínka). Uvedené prvky môžu pôsobiť na najrôznejšie oblasti vnímania uvoľňujúco, ale aj stimulujúco.