Praktická škola Kritériá pre prijatie uchádzačov do Praktickej školy Žiadosť o prijatie do PrŠ

Praktická škola, Kritériá pre prijatie do PrŠ

Praktická škola je určená pre dievčatá a chlapcov - menej zručných absolventov špeciálnej základnej školy vzdelávaných podľa variantu A, manuálne zručných absolventov špeciálnej základnej školy vzdelávaných podľa variantu B, príp. C a žiakov s autizmom alebo ďalšími pervazívnymi  vývinovými poruchami s mentálnym postihnutím.

Vzdelávanie v praktickej škole je trojročné. Jej úlohou je pripraviť žiakov na život v rodine, v chránenom bývaní - sebaobsluha, praktické práce v domácnosti. Profilujúci voliteľný predmet je v našej škole zameraný na : domáce práce a údržba domácnosti.

V praktickej škole sa žiaci učia všeobecno-vzdelávacie predmety a odborno-praktické predmety (rodinná výchova, zdravotná výchova, ručné práce a šitie, príprava jedál a výživa). K dispozícii majú žiaci všetky odborné učebne, ktorými škola disponuje.

Po úspešnom ukončení praktickej školy žiaci získajú vysvedčenie o absolvovaní praktickej školy.

(Pozn.: Do praktickej školy prijímame aj dospelých občanov s mentálnym postihnutím, ktorí neabsolvovali  vzdelávanie v odbornom učilišti ani v praktickej škole.)