Profil školy Výchovné poradenstvo História ZRŠ Tlačivo na 2% DEMY ZŠ pri ZZ Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ (NP POP II) Aktualizačné vzdelávanie pedagógov

ZRŠ

Činnosť ZRŠ sa riadi plánom práce schváleným plenárnou schôdzou, vychádza tiež z úloh vyplývajúcich z Plánu školy a Pedagogicko-organizačných pokynov na školský rok 2018/2019.

Hlavné úlohy ZRŠ sú rozpracované do úloh vyplývajúcich z Plánu školy a z konkrétnych potrieb pedagogickej a kultúrnej a športovej spolupráce medzi rodičmi a školou.

V priebehu škôl. roka uskutočníme 2 plenárne schôdze - október, jún  2 triedne schôdzky- október, jún a 2 individuálne schôdzky január, apríl.

Výbor ZRŠ zasadne podľa potreby v súčinnosti s vedením školy v prípade prejednávania potrebných aktuálnych problémov školy a pripomienok rodičov.

V rámci dobrej spolupráce rodičov a školy sa budú môcť rodičia informovať o prospechu a správaní svojich detí v pondelok ráno a v piatok pri preberaní detí / žiaci internátni/. Rodičia dochádzajúcich žiakov kedykoľvek pred alebo po vyučovaní po dohovore s triednym učiteľom.

Výbor ZRŠ sa bude snažiť o kvalitnejšiu spoluprácu rodičov internátnych žiakov s vychovávateľmi.

Výbor ZRŠ umožní rodičom spolupracovať s CŠPP na škole, kde bude daná ich deťom pri riešení výchovno-vyučovacích problémov bezplatne špeciálno-pedagogická i psychologická starostlivosť.

V škole pracuje i školský psychológ. Prípadné žiadosti rodičov na vyšetrenie ich detí je možné realizovať písomne cez triednych učiteľov.

Naďalej budeme spolupracovať s výchovnou poradkyňou Mgr. Svetlíkovou a pomáhať pri organizovaní exkurzií do výrobných závodov, do odborných učilíšť a pri rozmiestňovaní žiakov končiacich školskú dochádzku.

Budeme spolupracovať koordinátorom prevencie drogových závislostí Mgr. Orságovou .

Chceme naďalej pomáhať zabezpečovať záujmovú činnosť žiakov a podporovať ich telesnú a fyzickú zdatnosť.

Finančne  chceme podporiť nasledovné školou plánované akcie:

-stretnutie s Mikulášom

-recitačné preteky

-školskú spev. súťaž Trenčiansky slávik

-paralympiádu

-1. jún MDD

-matematická olympiáda -  školské kolo

-koncoročné výlety žiakov

V predvianočnom   období   usporiadame   pre   všetky   deti a ich rodičov   predvianočnú besiedku.

Plánujeme opäť pripraviť oslavy ku Dňu matiek. Rodičovský príspevok v tomto školskom roku navrhujeme v hodnote7 € pri súrodencoch platí najstaršie dieťa.

Mgr. Anna Svatová

predseda