• Deň ZEME 2024

• Aktivity zo ŠMŠ

• Aktivity ŠMŠ

• Tanečný maratón

Dňa 26. 3. 2024 sa traja žiaci našej školy zúčastnili TANEČNÉHO MARATÓNU v Spojenej škole v Novom Meste nad Váhom. Hosťom tanečnej šou bola  tanečná skupina NARIS. Žiaci a žiačky si vyskúšali okrem tanečného maratónu aj nácvik spoločnej choreografie. Maratónu sa zúčastnili Alžbetka Ištková z 9.A, Adam Praženka z 5. A a Karin Gajdošíková zo 4. A. Adam Praženka vyhral 1. miesto v kategórii starších žiakov za najlepšie predvádzanie tanečnej choreografie.

• Recitačné II. stupeň

V dňoch 12. a 13. marca 2024 sa konalo školské kolo recitačnej súťaže v prednese poézie a prózy. V slávnostnej atmosfére predviedli žiaci I. aj II. stupňa pod vedením svojich pani učiteliek  skvelé výkony v umeleckom prednese.

Víťazom jednotlivých kategórií srdečne gratulujeme!

• Recitačná súťaž 1. stupeň

• Aktivity zo ŠMŠ 1

• Krajská výtvarná súťaž na počesť Miloša Alexandra Bazovského

Výtvarná súťaž bola vyhlásená na počesť jedinečnej umeleckej tvorby Miloša Alexandra Bazovského a bola súčasťou osláv 55. výročia vzniku našej galérie, ktorá nesie jeho meno. Poslaním tejto súťaže bolo, aby mladí výtvarníci bližšie spoznali unikátnu tvorbu a poetickú farebnú paletu  M.A.Bazovského, ktorý od roku 1962 žil v Trenčíne, kde aj 15. decembra 1968 zomrel vo veku 69 rokov. Výtvarnú súťaž vyhlásila Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne v spolupráci s Trenčianskym osvetovým strediskom v Trenčíne. Oslavy 55. výročia vzniku GMAB sa uskutočnili v sobotu 9. marca 2024. Súčasťou podujatia „Máme narodeniny“ bola aj vernisáž výstavy spojená so slávnostným udeľovaním cien. Malým umelcom sa veľmi páčilo krájanie a konzumovanie narodeninovej torty s logom GMAB. Odborná porota mala veľa práce, nakoľko do TNOS v Trenčíne bolo doručených 643 výtvarných dielok. V našej kategórii súťažilo 7 škôl so 60-timi prácami. O to viac nás teší, že bola ocenená naša Nikolka Bezdeková z 8. A triedy, ktorá svoje výtvarné dielko namaľovala pod vedením svojej učiteľky výtvarnej výchovy Márie Fizelovej a spolu s ňou a so svojou maminou sa zúčastnila na oslavách 55. výročia vzniku GMAB. Všetky ocenené umelecké dielka sú vystavené na stojanoch v stálej expozícii diel M. A. Bazovského.