Profil školy Výchovné poradenstvo História ZRŠ Tlačivo na 2% DEMY ZŠ pri ZZ Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ (NP POP II) Aktualizačné vzdelávanie pedagógov

Tlačivo na 2%

Slniečko pri ŠZŠI V. Predmerského v Trenčíne

Ul. Ľ. Stárka č. 12, 911 05 Trenčín

IČO 42013666, slnieckari@inmail.sk, tel.:0905/952086

Vážení priatelia,

v novembri 2005  vzniklo pri ŠZŠI V. Predmerského v Trenčíne občianske združenie Slniečko, ktorého hlavným zameraním je rozvoj špeciálneho zariadenia, ktoré vychováva a vzdeláva mentálne postihnuté deti.

Názov združenia je zvolený zámerne, veď každé nám zverené dieťa je pre nás slniečkom a dáva zmysel našej práci. Členmi Slniečka sú pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci školy, rodičia i priatelia školy, ktorým všetkým záleží na tom, aby škola prosperovala a dostala sa do povedomia verejnosti ako zariadenie, kde je dobre deťom i dospelým.

Už je tomu 80 rokov, čo nestor špeciálnej pedagogiky  doc. Vladimír Predmerský, založil naše zariadenie, ktoré je v súčasnosti najstaršie svojho druhu na Slovensku. Doc.  Predmerský už  vtedy vedel, že nie všetky deti sú schopné absolvovať bežnú základnú školu, že pre mnohé sú nároky základnej školy nadmerné a stresujúce. Vedel, že takéto deti potrebujú citlivú osobitnú starostlivosť prihliadajúcu na špecifiká každého dieťaťa.

V duchu myšlienok nášho zakladateľa sa snažíme pôsobiť v našej škole aj v súčasnej dobe. Škola je plná spokojných a veselých detí, ktoré podobne, ako svoji rovesníci, bojujú s vybranými slovami, násobilkou, ale i chemickými vzorcami. Len tempo a náročnosť vedomostí je prispôsobené ich schopnostiam a dáva tak možnosť rozvoju ich osobnosti bez stresov a neúspechov.

Škola je plne organizovaná, s bohatou krúžkovou činnosťou, triedou pre autistov, školou pri nemocnici, i špeciálnymi triedami  pre deti s kombinovaným postihom v DEMY v Trenčíne, školským klubom i internátom. Vydávame svoj detský časopis, poriadame športové, hudobné a  výtvarné súťaže i v rámci Trenčianskeho kraja. Tieto relaxačné aktivity sú  pre naše deti  tou  najlepšou terapiou. Viac na www.szsitrencin.edupage.org

Tak ako väčšina škôl na Slovensku, aj naše zariadenie  bojuje s finančnými prostriedkami. Preto vzniklo naše občianske združenie, ktorého všetci členovia zanietene pomáhajú postihnutým deťom a spoločne hľadajú nové finančné zdroje.

Preto sa obraciame na Vás s prosbou o poskytnutie 2 % z daní, alebo o sponzorský finančný dar.

V Trenčíne 2021                                                                                Evka Pružincová

predseda a štatutár

Vyhlasenie-o-poukazani-dane.pdf