Profil školy Výchovné poradenstvo História ZRŠ Tlačivo na 2% DEMY ZŠ pri ZZ Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ (NP POP II) Aktualizačné vzdelávanie pedagógov

DEMY

Vzdelávanie žiakov prebieha v dvoch variantoch. Vo variante B - 27 vyučovacích hodín týždenne a C variante - 20 vyučovacích hodín týždenne .

Žiaci s ťažkým postihnutím majú buď skrátené vyučovanie v rozsahu 2 - 5 hodín týždenne alebo individuálne vyučovanie.

V zariadení pracujú traja špeciálni pedagógovia v troch triedach. V dvoch triedach  sa žiaci vyučujú podľa C variantu. V autistickej triede, kde je 5 žiakov, vyučovanie prebieha podľa špeciálneho vyučovacieho programu pre autistické deti TEACH.

V školskom roku 2016/2017 naši desiati žiaci  ŠZŠI -z PT v Demy - navštevovali športovo-rytmický krúžok.
Krúžok mohol pracovať vďaka tomu, že sme mali možnosť využívať domovom sociálnych služieb zakúpené športové náčinie Boocia ako i súpravu afrických bubnov.

Viacnásobne postihnutí žiaci nemajú veľa príležitostí športovať, prežívať radosť zo súťaženia, z hry a výhry, preto túto ponuku vítali a netrpezlivo očakávali  športové utorkové popoludnia.
Na odbúravanie napätia, stresu a precvičovanie motorických funkcií sme na krúžku zaraďovali  aj hru na africké bubny.

Všetci žiaci radi chodili na krúžok počas celého školského roka na záver boli ocenení medailami a diplomami.