
Špeciálna základná škola internátna a Základná škola Veľkomoravská spolupracujú už niekoľko rokov. Ich žiaci tvoria spoločné mužstvo, ktoré sa zúčastňuje turnajov na Slovensku, ale i v zahraničí.
Ostrava organizovala 3. ročník turnaja v unifikovanom futbale v rámci Európskych dní handicapu, ktoré sa konali po 20. krát.
Naše mužstvo štartovalo na všetkých troch ročníkoch. V úvodnom sme skončili na druhom mieste, následne na prvom a tento rok i napriek zmenám, ku ktorým v týme došlo, sme obhájili prvenstvo. Pre omladené mužstvo to bola ťažká skúška ohňom, najmä po úvodnej prehre so Zlínom 0:2. Chlapci sa však upokojili, v ďalších zápasoch už neprehrali a inkasovali len jeden gól. Vo finále sa stretli s domácou Ostravou. Bol to náročný zápas, kde museli byť ošetrovaní až dvaja naši hráči. Rozhodlo sa v druhom polčase. Ujali sme sa vedenia, o ktoré sme po pár minútach prišli. Záver zápasu však chalani zvládli lepšie a dvoma gólmi po pekných kombinačných akciách zvíťazili 3:1.
Počas záverečného ceremoniálu riaditeľ turnaja vyhlásil, že sa jedná o turnaj s najväčším počtom zahraničných mužstiev v Strednej Európe, čo znásobilo našu radosť z dosiahnutého výsledku.
Ďakujeme žiakom za vzornú reprezentáciu svojich škôl a mesta Trenčín a želáme im veľa úspechov v športe a osobnom živote.

