Recitačné preteky Trenčiansky slávik Športové akcie Rôzne Súťaž tvorivosti detí

Akcie

Športové akcie

Mgr. Peter Jakubec

Naša škola vychovala množstvo výborných  športovcov, ktorí sa stali nielen majstrami našej školy ale aj okresu, kraja či Slovenska.

Dokonca sa medzi nimi nachádza aj paralympijský víťaz v plávaní zo Sydney- Pavol Kolačkovský.

Okrem nasledujúcich akcií sa pravidelne zúčastňujeme aj akcií  ako :

ROPE SKIPPING – skákanie cez švihadlo na rýchlosť a vytrvalosť.

Celosvetový sviatok olympizmu pod názvom Beh olympijskeho dňa.

Súťaže s DM drogérie pod názvom „ Ľahšie to ide ľahšie“.

Turnaj v unifikovanom futbale chlapcov

22.5.2014 Dolné Kočkovce

V rámci Európskeho futbalového týždňa v unifikovanom futbale sa 2 partnerské školy -  ŠZŠI Trenčín a ZŠ Veľkomoravská, zúčastnili turnaja v unifikovanom futbale, ktorý sa konal v Dolných Kočkovciach. Turnaj má niekoľkoročnú tradíciu. Okrem nášho mužstva pricestovali tímy z Bytče, Púchova a Považskej Bystrice. Cieľom unifikovaného športu je poskytnúť čo najväčšiemu počtu zdravotne oslabených ľudí možnosť pravidelne trénovať a zúčastňovať sa športových súťaží spoločne so zdravými rovesníkmi. Našu školu reprezentovali Ondrej Hrubo, Roman Jirušek, Branko Marčák, Braňo Oláh a Paľko Mišeje.

Chlapci prehrali prvé dva zápasy. Pred posledným zápasom však boli odhodlaní ísť za víťazstvom , čo sa im podarilo a po výhre získali bronzové medaile.

Zaujímavosťou bolo, že na poste rozhodcu nastúpil 15 ročný chlapec, ktorý píska žiacke súťaže a v exhibičnom zápase po ukončení turnaja si naši chlapci mohli zahrať  so vzácnym hosťom podujatia. Išlo o chlapcov z Púchova, ktorým sa na kvalifikačnom turnaji v Poľsku o postup na MS v unifikovanom futbale podarilo obsadiť 4. miesto. Tým sa kvalifikovali na majstrovstvá sveta, ktoré sa budú konať v Malajzii. Veľmi milo nás prekvapilo, že za spomínané mužstvo hrajú aj naši dvaja bývalí hráči – Maťo Hocko a Erik Žúbor.

Ďakujeme našim chlapcom za úspešnú reprezentáciu školy.

Olympiáda v atletickom štvorboji

Púchov 29.5.2014

Olympiádu organizuje Špeciálna základná škola v Púchove. Zúčastňujeme sa jej pravidelne. Súťažiaci absolvujú 4 disciplíny – beh na 60m, skok do diaľky, hod granátom a beh na 200m. Keďže naším žiakom sa už športovať veľmi nechce, vyučujúci museli vynaložiť veľa úsilia, aby prehovorili dostatočný počet pretekárov. Vybraných bolo 6 reprezentantov, dvaja však deň pred pretekmi odmietli ísť a museli sme povolať zálohu. Takže nakoniec cestovali – Dominika Rácová, Števo Lacko, Braňo Oláh, Paľo Mišeje a Marek Kovács.

Po napínavých súbojoch si naši reprezentanti odniesli tri ocenenia. Števko Lacko vyhral suverénne všetky štyri disciplíny a získal zlato vo svojej kategórii. V tej istej kategórii obsadil druhé miesto Braňo Oláh. Dominika Rácová vybojovala aj poslednú farbu a získala bronz. Ostatní sa snažili, ale na stupienok víťazov nedosiahli.

Tímového ducha preukázal náš pretekár Braňo Oláh, ktorý v cieľovej rovinke behu na 200 m, pustil pred seba svojho kolegu Števa Lacka. Tým pádom sa Števo stal víťazom všetkých štyroch disciplín a ašpiroval na ocenenie pre najzdatnejšieho pretekára štvorboja. Tímová spolupráca však nepomohla, pretože komisia vybrala rovnako úspešného pretekára z inej kategórie.

Všetkým ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.