Špeciálna materská škola

Aktivity ŠMŠ

Príspevok Internetovej TV Trenčiansky terajšok

Škôlky budú musieť viacej integrovať

Počas niekoľkých dní v priestoroch našej školy prebiehali metodické dni určené pre bežné materské školy v Trenčianskom kraji. Počas nich sme prezentovali možnosti využitia pedagogickej diagnostiky detí z rizikových skupín takmer 130-tim učiteľkám predprimárneho vzdelávania. Všetkým ďakujeme za vysokú účasť a záujem, ktorý prejavujete pri práci so zdravotne znevýhodnenými deťmi.

Metodický deň

Dňa 6.11.2018  sa v našej Špeciálnej materskej škole konal metodický deň s názvom

,,Každé dieťa si zaslúži rovnakú šancu“

Určený bol pre učiteľky z bežných materských škôl z Trenčína.

Cieľom metodického dňa bolo oboznámenie sa s možnosťami práce s deťmi z rizikových skupín (sociálne a zdravotne znevýhodnených) a odovzdávanie si poznatkov a skúseností z praxe učiteliek materskej školy.

Program:

1. Možnosti využitia pedagogickej diagnostiky v praxi (Bc. Tatiana Dlesková, učiteľka ŠMŠ)

2. Workshopová časť na tému: Pedagogická diagnostika v praxi (pozorovanie detí v prostredí ŠMŠ)

3. Vyhodnotenie pozorovania, diskusia (Bc. Tatiana Dlesková, Mgr. Gabriela Porubanová)

4. Ukážky skupinovej a individuálnej práce s deťmi z rizikových skupín, ich motivácia a vhodný čas na aktivity. (Mgr. G. Porubanová, Bc. T. Dlesková)

5. Komunikácia  s rodičmi detí z rizikových skupín, kompetencie učiteľa, práva a povinnosti rodiča. (Mgr. Gabriela Porubanová, učiteľka ŠMŠ)

6. Možnosti spolupráce s CŠPP pri SŠI Trenčín (PhDr. Ľubomíra Dunčáková, vedúca CŠPP, psychologička)

,,Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu“.