OZ Slniečko, poďakovanie sponzorom

Ul. Ľ. Stárka č. 12, 911 05 Trenčín

IČO 42013666

IBAN SK3475000000004008940564

Slniečko je občianske združenie, ktoré vzniklo v novembri 2005 pri ŠZŠI V. Predmerského v Trenčíne. Hlavným zameraním je rozvoj špeciálneho zariadenia, ktoré vychováva a vzdeláva mentálne postihnuté deti.

Názov združenia je zvolený zámerne, veď každé nám zverené dieťa je pre nás slniečkom a dáva zmysel našej práci. Členmi Slniečka sú pedagogickí i nepedagogickí zamestnanci školy, rodičia i priatelia školy, ktorým všetkým záleží na tom, aby škola prosperovala a dostala sa do povedomia verejnosti ako zariadenie, kde je dobre deťom i dospelým.

Základným poslaním Slniečka pri ŠZŠI V. Predmerského v Trenčíne je podpora a rozvíjanie aktivít v oblasti výchovy a vzdelávania mentálne postihnutých detí.

Združenie organizuje odborné, kultúrne, spoločenské a športové podujatia s cieľom integrácie mentálne postihnutých detí do spoločnosti.

Združenie  rozvíja priateľské vzťahy s rodičmi detí, so špeciálnymi školami najmä Trenčianskeho kraja, so základnými školami, zapájať sa do  akcií pre deti poriadaných mestom Trenčín, Krajským školským úradom v Trenčíne a inými organizáciami , aby sa toto špeciálne zariadenie pre mentálne postihnuté deti dostalo do povedomia verejnosti.

Združenie  oslovuje sponzorov  s cieľom získať finančné prostriedky na rozvoj zariadenia.

Združenie  v rámci svojich možností vynakladať úsilie na zlepšenie pracovných podmienok svojich členov.

Združenie  zabezpečuje ochranu práv detí, ktoré sú zakotvené v Deklarácii práv dieťaťa a medzinárodnej organizácie UNESCO s dôrazom na rešpektovanie jeho osobnosti.

Združenie  zabezpečuje starostlivosť o deti zo sociálne znevýhodneného prostredia.

Preto ponúkame členstvo v našom občianskom združení, členský príspevok na rok 2024 je 4 € na celý kalendárny rok. Spoločne budeme hľadať najmä finančné zdroje pre rozvoj zariadenia, ktorého žiaci si to zaslúžia.

Evka Pružincová

predseda a štatutár